Anasayfa / Yemek Tarifleri / Limonata Tarifi

Limonata Tarifi

Yaz aylarının vazgeçilmez lezzetlerinden bir tanesi olan limonata nasıl yapılır. Marketlerden aldığımız hazır limonataların nasıl yapıldığı hakkında tereddütleriniz varsa ve ailenize el yapımı limonata yapmak istiyorsanız bu tarifimiz tam size göre. Evde hızlı ve pratik bir şekilde nasıl limonata yapılır ?

  • Limonata yaparken önce limonumuzu rendeliyoruz. Rendemizi kullanırken rendenin ince tarafını kullanmayı ihmal etmeyiniz.Eğer limonatanıza acı tat vermek istemiyorsanız rende yaparken limonun beyaz kısmını kesinlikle rendelemiyoruz.
  • Limonları rendeledikten sonra tadına lezzet eklemek için bir adet portakalı rendeleyerek limonlarımızın içine katıyoruz.
  • Rendelemiş olduğumuz limon ve portakal kabuklarını daha önce hazırlamış olduğumuz limon suyunun içine ilave ediyoruz.
  • Hazırlamış olduğumuz limon suyu ve içerisinde bulunan rendelemiş olduğumuz limon ve portakal kabuklarının üzerine bir bardak toz şeker ilave ediyoruz.
  • Rendelenmiş limon ve portakal kabuğu,limon suyu ve şeker ekledikten sonra üzerine 5 su bardağı sıcak su ilave ediyoruz.
  • Tüm karışımları ekledikten sonra içerisinde buunan şeker eriyene kadar karıştırmaya devam ediyoruz.
  • İçerisindeki şeker tamamen eridikten sonra limonatamızı ortalama 2 – 3 saat buzdolabında bekletiyoruz.
  • Limonatamızı buzdolabından çıkardıktan sonra içerisinde bulunan rendelenmiş limon ve portakal kabuklarını süzdükten sonra servis için hazır hale getiriyoruz.limonata-tarifi

Limonata yapmanın püf noktaları ?

İyi bir limonata yapmak için öncelikle iyi malzemelere sahip olmak gerekiyor. Limon seçerken kayık limon su bakımında yüksek verim verse de rendelemek için normal limon kullanabilirsiniz.

Şekerin iyice eridiğinden emin olmadan buzdolabına bekletmeye koymamalısınız. Limonata buzdolabından beklettikten sonra süzme işlemini tam anlamıyla doğru yapmanız gerekiyor.Aksi takdirde ağza gelen parçacıklar damak tadına iyi gelmeyecektir.

Afiyet olsun.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.